TERAPEUTNIK

„Jak wychować (nie)szczęśliwe dziecko? Terapeutnik dla (nie)świadomych rodziców”

Książkę można kupić w księgarniach i serwisach internetowych, szczegóły na stronie autorskiej na Fb: https://www.facebook.com/AMZpsycholog/

„JAK WYCHOWAĆ (NIE)SZCZĘŚLIWE DZIECKO? TERAPEUTNIK DLA (NIE)ŚWIADOMYCH RODZICÓW” to moja pierwsza książka, w której zebrałam 10 najpopularniejszych mitów wychowawczych czyli automatycznych przekonań na temat wychowania dzieci, z których najczęściej nawet nie zdajemy sobie sprawy, a które przynoszą skutek odwrotny od zamierzonego. Rodzic może łatwo sprawdzić, czy dane fałszywe przekonanie go dotyczy, jak odbija się w zachowaniu jego dziecka; dowie się, skąd się wzięło i jakie może przynieść konsekwencje w przyszłości, a przede wszystkim – w jaki sposób mu przeciwdziałać. Z pomocą tej niedużej książeczki rodzic staje się swoim własnym terapeutą, żeby zmienić niepożądane zachowanie swojego dziecka – stąd nazwa „terapeutnik”.

„Terapeutnik” to obowiązkowa pozycja lekturowa każdego dorosłego, który chce właściwie wychować dziecko, dając mu jednocześnie poczucie wolności i miłości oraz wsparcie niezbędne do wszechstronnego rozwoju. To krótki podręcznik, w którym w przejrzysty, łatwy do przyjęcia sposób opisane są podstawowe błędy popełniane przez nas w kontaktach z naszymi dziećmi. Autorka skupiła się na skutecznych rozwiązaniach – z jednej strony skomplikowanych, a z drugiej – bananie prostych. Dzięki temu rodzice i opiekunowie dzieci mogą przyjrzeć się swoim działaniom, wyjaśnić wątpliwości oraz wprowadzić w życie „techniki”, które na pewno przyniosą pożądane efekty. Co ciekawe, do książki mogą zajrzeć ludzie, którzy dzieci nie mają, bo jest to opowieść o człowieku jako takim – istocie społecznej, stadnej, która rozwija się wtedy, gdy nawiązuje twórcze relacje z innymi.

(recenzja Wydawnictwa Borgis)

Z OPINII O KSIĄŻCE: 

„Każdy kto chce zostać rodzicem lub już nim jest powinien dopisać Terapeutnik jako lekturę obowiązkową. Zmiana zaczyna się od nas!”

„Z wielką przyjemnością polecę innym. Żałuję tylko, że wcześniej nie trafiłam na tak napisaną pozycję – prosto i zwięźle, bez pouczeń. Czekam na więcej.” 

„Poradnik inny niż wszystkie! Konkretny, zawsze „w punkt”, zaskakująco prawdziwy i ukazujący rzeczywistość relacji rodzic-dziecko.” 

„Czytam książkę etapami. Każdy rozdział mnie dotknął, wzruszył, wyzwolił refleksję. Polecam znajomym rodzicom.” 

„Warto! Mój ścisły umysł doznał humanistycznego poruszenia. Krótko, w pigułce, skutecz- nie. Ileż błędnych przekonań opisanych przez Autorkę jako rodzic doświadczyłem. Na pewno będę lepszym… dziadkiem :)” 

„Jasno sformułowane zachowania rodziców i skutek w postaci takiego, a nie innego zachowania dziecka, prosty i zrozumiały język trafiający do każdego czytelnika. Przeczytałam, kupuję, podaję dalej i gorąco polecam wszystkim rodzicom.” 

„To doskonały poradnik dla wszystkich, którzy posiadają własne dzieci, jak i dla tych, którzy w przyszłości mają zamiar je mieć.”