Hologram

Wierzymy, że jedni ludzie są lepsi i ważniejsi od innych. Wierzymy, że niektórzy mają specjalne przywileje u Pana Boga, a niektórzy wręcz przeciwnie. Przenosimy przekonania z własnego dzieciństwa na siebie, innych ludzi i Boga czy Wszechświat. Szukamy autorytetów i pośredników w kontakcie z Bogiem i wciąż na nowo się rozczarowujemy. 

A co jeśli każdy z nas jest tak samo ważny? A co jeśli nie ma doskonałych i takich co wiedzą wszystko, tylko każdy ma jakiś kawałek wspólnej układanki? I tylko kiedy każdy z nas go pokazuje innym wyrażając siebie, wtedy wszyscy możemy zobaczyć cały obrazek, mając w tym równy udział?

A co jeśli wszyscy jesteśmy kochani tak samo, ale czujemy to na tyle, na ile pozwalamy sobie to poczuć, na ile jesteśmy w stanie w to uwierzyć?

Przekonania o miłości warunkowej są ograniczeniami, które stawiamy sobie w życiu. Każda zmiana takiego przekonania jest jak otwarcie drzwi, przez które wchodzi bezwarunkowa prawdziwa Miłość. Nie trzeba jej szukać ani zdobywać, ona jest wszędzie wokół – ale nie dotknie nas, dopóki nie otworzymy jej drzwi, nie wpuścimy do siebie. To się nazywa wolna wola, pełne prawo wyboru. Sami możemy zdecydować w co wierzymy, a w co wierzymy staje się naszą rzeczywistością.

4 uwagi do wpisu “Hologram

 1. 365dniwobiektywielg

  To piękne przemyślenia ale ja ciągle nie mogę otworzyć drzwi do miłości. Nawet nie wiem które to drzwi. Dla innych to takie proste a wręcz naturalne dla mnie magia której kompletnie nie potrafię pojąć jak można…

  Polubione przez 1 osoba

   1. 365dniwobiektywielg

    Już chyba wierzyć się nie da bardziej w moim przypadku. Oj po niektórych nie widzę żeby mieli z tym problem dla nich to takie naturalne

    Polubienie

 2. Może wszyscy jesteśmy równi, a może jednak nasza wartość to to jak wysoko cenimy siebie- dlatego świat będzie ,,preferować” tych, którzy pogodzili się ze sobą i siebie doceniają, albo po prostu mają duże mniemanie o sobie.
  Nad bezwarunkową miłością jeszcze pracuję- mogę ją wysyłać (nie cały czas, bo jak dla mnie tylko dzieci kocha się za to tylko, że są, a dzieci jeszcze nie mam), ale otworzyć się na jej odbieranie od kogoś nie umiem- może uda się w przyszłym roku.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s