Akceptacja

Akceptacja rzeczywistości to zrozumienie jak coś działa i jaki realny wpływ na to posiadamy. Działania wynikające z akceptacji tego co jest mają zupełnie odmienne skutki i przynoszą inne emocje niż te same działania wynikające z oporu przed uznaniem rzeczywistości. 

Kiedy nie akceptujemy faktu, że każda rzecz, człowiek czy sytuacja przynosi ze sobą szanse i ograniczenia, próbujemy wykorzystać szanse i obejść ograniczenia w nadziei na podwójny zysk. Zysk jest wątpliwy, bo jak próbujemy wydać to, co ukradliśmy, sprawa wychodzi na jaw i tracimy podwójnie.

Kiedy akceptujemy fakt, że każda rzecz, człowiek czy sytuacja coś nam daje, a coś odbiera, możemy wybierać jak profesjonalny gracz – to, co przynosi nam jak najmniej strat i jak najwięcej zysku. W ten sposób z każdym wykonanym ruchem zyski rosną, a straty maleją.

Możemy albo uważać się za silniejszych niż Wszechświat i próbować go oszukać, złamać jego zasady i zostać z niczym albo uznać w nim swoje miejsce, mądrze wybierać to, co oferuje i z jego wsparciem osiągać wszystko co chcemy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s